VZC junioren presteren op NJK lange baan in Drachten

Afgelopen weekend vond in het nieuwe Zwemcentrum De Welle in Drachten het NJK Lange Baan plaats. De beste junioren van Nederland streden van vrijdagmiddag tot en met zondagmiddag in vijf sessies om de medailles op de verschillende zwemafstanden en in meerdere (slag)klassementen. VZC was met in totaal vijf zwemmers aanwezig en verbleef met hoofdtrainer Michael Canham en een aantal ouders op een vakantiepark in het nabij gelegen Bakkeveen. Hoewel de medailleoogst minder was dan voorgaande NJK edities, hebben de VZC zwemmers weer mooie prestaties neergezet.

Vlak vóór het NJK was Juliëtte Woltjes gelukkig op tijd hersteld van een griepje, en begon de vrijdagmiddag met een vierde plaats op de 50 meter vrije slag en een vijfde plaats op de 400 meter wisselslag. Op zaterdag kwamen daar nog een aantal vierde plekken bij waardoor ze steeds net buiten de prijzen viel. Ze werd vierde in de finale van de 100 meter vlinderslag, nadat ze als eerste voor deze finale was geplaatst, vierde op de 200 meter vrije slag en vierde op de 200 meter wisselslag. Op zondag legde ze daarom alle focus op het koningsnummer 100 meter vrije slag. In de voorronde ’s ochtends pakte ze de eerste plaats om het vervolgens in een spannende finale ’s middags ‘af te maken’: Nederlands Junior Kampioen 100 meter vrije slag in een tijd van 58:50.

Elin Ditewig eindigde vrijdagmiddag als zesde op de zware 400 meter wisselslag. Ook op zaterdag viel ze net buiten het podium. Ze ging als zesde naar de finale 100 meter vlinderslag en eindigde overall als zevende op deze afstand. Op de 100 meter rugslag zwom ze naar een derde plaats om vervolgens net als vierde te eindigen in de finale ’s middags. Ook op zondag pakte ze net geen prijs in de finale 100 meter vrije slag. Ze eindigde als vijfde terwijl ze zich als derde voor de finale geplaatst had. Uiteindelijk pakte ze wel een mooie zilveren medaille op de 200 meter rugslag. Hiermee eindigde Elin Ditewig ook als tweede in het rugslagklassement.

Als jonge junior zwom Mandy Berndsen dit weekend vijf afstanden waarvan ze er vier afsloot met een mooi persoonlijk record. Op de 200 meter schoolslag, 200 meter wisselslag en 400 meter wisselslag eindigde ze in de top-20 van Nederland. Zo eindigde ze op de 200 meter schoolslag als zestiende. Dit belooft veel voor komend NJK wanneer Berndsen tot oudere junioren zal behoren.

Voor Stefan van der Meer was dit NJK weekend zeer succesvol nadat hij vorige week al twee keer zilver had gehaald op de 800 en 1500 meter vrije slag bij het NK lange baan. Van de Meer zwom dit weekend zijn zeven afstanden allemaal met persoonlijke records. Vrijdagmiddag pakte hij de tweede plaats op de 400 meter wisselslag in 4:47.75 (8 seconden PR). Op zaterdag eindigde hij als twaalfde op de 100 meter rugslag, achtste op de 200 meter schoolslag en zesde op de 400 meter vrije slag. Op zondag pakte hij een zeventiende plaats op de 100 meter schoolslag, een elfde plaats op de 200 meter vrije slag en pakte hij verrassend brons op de 200 meter wisselslag. Met deze laatste prestatie eindigde Stefan van der Meer als tweede in het wisselslagklassement.

Ook Mathieu Gepkens behoort tot de jonge junioren en zwom dit weekend zes afstanden. Daarbij liet hij een mooie progressie zien: vijf afstanden eindigden in een persoonlijk record. Zijn beste prestatie was op de 200 meter rugslag waarmee hij 21e van Nederland werd.

Volgend weekend vindt het NK Sprint plaats in Rotterdam. Samen met zes andere VZC-ers neemt ook Juliëtte Woltjes daar aan deel. Voor de andere zwemmers volgen nog de VZC Clubkampioenschappen op 12 juli aanstaande waarmee traditiegetrouw het zwemseizoen wordt afgesloten.

Bron: VZC junioren presteren op NJK lange baan in Drachten – RegiosportVeenendaal.nl uit de regio, voetbal, korfbal, volleybal, hockey, waterpolo, tafeltennis