VZC eindigt als tiende bij de competitie in de eredivisie

De vijfde en laatste ronde van de competitie in de eredivisie is zaterdag 5 april gezwommen en de eindstand is bekend. Na de vierde ronde stond VZC op de tiende plek in de competitie en die positie hebben de Veenendaalse zwemmers vastgehouden. Dit betekent dat VZC ook volgend jaar weer op het hoogste niveau in Nederland mee kan zwemmen.

De laatste ronde van de competitie vond plaats in het thuisbad van VZC, zwembad de Vallei. Op bezoek kwamen de clubs WVZ en Aqua-Novia’94. De wedstrijd trapte af met een tweetal estafettes, waarbij VZC beide keren als tweede aantikte. Bij de heren 100m vrije slag waren het Thom Delno en Jelle Nap die voor de punten zwommen. Zij zwommen dus sneller dan de vervangende tijd, waardoor er punten van deze tijd afgaan. Het team met de minste punten (en dus de snelste zwemmers) wint de competitie. 

Hetzelfde duo was goed voor de punten op de 100m rugslag en de 100m schoolslag. Thom Delno zette een tijd neer van 1.05.04 op de 100m schoolslag. Bij de dames 100m vrije slag waren het Vivianne Woltjes en Tess Panjer die goed waren voorde punten. Tess Panjer en Noa Ottens zwommen een tijd op de 100m rugslag die goed was voor de punten. Noa Ottens haalde ook punten binnen bij de 200m vlinderslag, in een tijd van 2.28.49. Vivianne Woltjes haalde op die afstand de overige punten binnen. Lisanne Seising en Tess Panjer zwommen hun 100m schoolslag onder de vervangende tijd.

Rijk Leenders tikte bij de 200m schoolslag voor jongens onder de 18 als eerste aan, met een voorsprong van maar liefst vier seconden op de nummer twee, in een tijd van 2.26.32. Pelle Schrieken zorgde voor het binnenhalen van het restant van de punten op deze afstand. Bas Mostert en Rijk Leenders zwommen bij de 200m vrije slag voor de punten. Stefan van der Meer zette een zeer snelle 200m wisselslag voor jongens onder de 16 neer, hij deed dit in een tijd van 2.15.28. Hij tikte als eerste aan, met een verschil van ongeveer zes seconden van de nummer twee. Mathieu Gepkens zorgde op deze afstand voor de overige punten. Ditzelfde duo was goed voor de punten op de 100m rugslag, waarbij Stefan van der Meer ook als eerste aantikte in een tijd van 1.03.60.

Bij de meisjes onder 18 waren het Charlotte Woltjes en Alexandra Gepkens die onder de vervangende tijd doorgingen. Beiden deden dit ook op de 200m vrije slag. Charlotte Woltjes zette hier een mooie tijd neer van 2.08.29. In een tijd van 2.21.66 zwom Elin Ditewig de punten binnen op de 200m wisselslag voor meisjes onder de 16. Juliette Woltjes tikte als tweede aan. Ook bij de 100m rugslag tikte zij in dezelfde volgorde aan,wat wederom punten opleverde. Liza van Ginkel en Louise-Emma Schadenberg haalden beide punten binnen bij de 200 m wisselslag voor meisjes onder de 14. Bij de 200m vrije slag was het Liza van Ginkel samen met Floor Flikweert die voor de punten zwommen.

Hoewel hiermee de competitie is afgerond, geldt dit zeker niet voor het zwemseizoen. De zwemmers van VZC kijken al vooruit naar de provinciale en nationale kampioenschappen die in mei en juni plaatsvinden.

Na afloop van de wedstrijd was er een heerlijke, gevarieerde maaltijd in het clubhuis van VZC om de competitie op een gezellige en smakelijke manier af te sluiten. VZC bedankt alle vrijwilligers die zich hebben ingezet om deze wedstrijd mogelijk te maken.